Ordu Haber – Ordu Times

ÇİKOLATA PARK’TA ÇİKOLATA ÜRETİMİ BAŞLIYOR

ÇİKOLATA PARK’TA ÇİKOLATA ÜRETİMİ BAŞLIYOR
  • EKONOMİ / GENEL
  • 01 Nisan 2020
  • ÇİKOLATA PARK’TA ÇİKOLATA ÜRETİMİ BAŞLIYOR için yorumlar kapalı
  • 673 KEZ OKUNDU

Büyükşehir Belediyesi tarafından Ordu’yu fındık ve çikolata ile bütünleştirip dünyaya sunabilmek amacıyla Gülyalı ilçesinde 60 dönüm arazi üzerine kurulan Çikolata Park’ta çalışmalar devam ediyor.

Çikolata imalatının ve satışının yapılacağı çikolata atölyesi, restoran, nikâh salonu, çocuk oyun alanı, futbol ve basketbol sahasının yer aldığı proje ile Ordu’nun turizm ve ekonomik yapısına katkı sunmak amaçlanıyor.

“PROJENİN ADINI YANSITACAK ÇALIŞMA”

Proje alanında incelemelerde bulunan ve kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi planlanan çikolata atölyesiyle ilgili bilgi alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Adını yansıtsın diye alan içerisine çikolata atölyesi kuruyoruz. Proje koordinatörü Sevim Hanım da projeyi titizlikle takip ediyor. Bizler burada çikolata üretirken, çocuklar ve çikolata yapmak isteyen vatandaşlar için çikolata üretebilecekleri bir bölüm oluşturuyoruz” dedi.

“ÇİKOLATALAR ORDU’DA YETİŞEN SEBZE VE MEYVELERDEN ÜRETİLECEK”

Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in danışmanı ve projenin koordinatörü Sevim Yavuz ise 10 gün sonra çikolata atölyesinde üretime başlayacaklarını ifade etti. Yavuz, “Yaklaşık 10 gün sonra burada üretime başlıyoruz. Ordu ve çevresinden gelen vatandaşlar için ilginç, sıra dışı bir uygulamayı burada hayata geçiriyoruz. Çikolatayı çekirdeğinden alıp Ordu’ya özgü, burada üretilen meyve ve sebzelerle çikolata yapıyoruz. Tamamen Ordu ve Kybele konseptli ambalajlar oluşturduk. Denize sıfır bu alanda güzel bir proje hayata geçiriliyor. Dünyadaki çikolataların yüzde 70’ini fındıklı çikolatalar oluşturuyor. Bu kapsamda çalışmayı başlatırken fındığı katma değeri yüksek ürünlere dönüştürmeyi amaçladık. Fındığın başkenti Ordu, inşallah fındıklı çikolatanın da başkenti olacak” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ