Ordu Haber – Ordu Times

BÜYÜKŞEHİRDEN DEPREM EĞİTİMİ

BÜYÜKŞEHİRDEN DEPREM EĞİTİMİ

Ordu Büyükşehir Belediyesince 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Büyükşehir personeli ile Altınordu ve Ünye ilçelerinde bulunan Bilgi Evleri’ndeki öğrencilere depreme farkındalık eğitimi düzenlendi. Verilen eğitimle personel ve öğrenciler depremden korunmak için alınacak önemler konusunda bilgilendirildi.

2019 YILI ACİL DURUM BAŞLIĞI “DEPREM” OLARAK BELİRLENDİ

Deprem Haftası” etkinlikleri kapsamında Sivil Savunma Uzmanı Abdülkadir Güzeltepe tarafından verilen eğitimlerde her yıl yeni bir acil durum başlığı seçilerek eğitim ve tatbikatların bu başlık altında yapıldığı vurgulanırken, 2019 yılının acil durum başlığının ise “deprem” olarak belirlendiği kaydedildi.

DEPREM SIRASINDA YAPILMASI GEREKENLER VE KORUNMA YOLLARI ANLATILDI

Bölgemizin bir deprem bölgesi olması sebebiyle eğitimde oluş şekillerine göre depremler, depremlerin sebep ve sonuçları, alınması gereken önlemler, depremden korunma, deprem anında yapılması gerekenler, Türkiye ve Dünya’da oluşan depremler ve fay hatları, acil durumlar ve kriz yönetimi gibi konular hakkında önemli bilgiler sunuldu. Deprem sırasında yapılması gerekenler ve depremden korunma yolları teorik ve uygulamalı olarak öğrencilere aktartıldı.

1939 VE 1942 DEPREMLERİ ÖRNEK GÖSTERİLDİ

Eğitimlerde Ordu Büyükşehir Belediyesinin geçmişte yaşanmış acil durum ve çalışmalardan ders çıkararak hazırlıklarını bu ölçüde gerçekleştirdiği ifade edilirken, 1939’da 7,9 şiddetinde gerçekleşen Erzincan ve 1942 yılında 7,0 şiddetinde gerçekleşen Niksar- Erbaa depremleri örnek gösterilerek büyük afetlerin yıkıcı etkilerinin daha büyük hasara sebep olduğu ifade edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ