Ordu Haber – Ordu Times

Butik Çikolatanın Türkiye’ye Açılan Kapısı ORDU olacak!

Butik Çikolatanın Türkiye’ye Açılan Kapısı ORDU olacak!
  • EKONOMİ / GENEL
  • 29 Ağustos 2018
  • Butik Çikolatanın Türkiye’ye Açılan Kapısı ORDU olacak! için yorumlar kapalı
  • 369 KEZ OKUNDU

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) İş’de Kadınlar Projesi’nin büyük ilgi görmesinin ardından, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının (DOKA) Teknik Destek Programı kapsamında bir butik çikolata projesine daha imza attı.
Butik Çikolatanın Türkiye’ye Açılan Kapısı Projesi kapsamında, butik çikolata eğitimlerine başlayan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, proje kapsamında toplamda 30 kursiyere butik çikolata eğitimi vererek, butik çikolata eğitim sertifikası kazandırmış olacak. 15 kişilik guruplar halinde oluşacak eğitim her gurup için 12 gün sürecek. Eğitimler tamamlandıktan sonra kursiyerler butik çikolata eğitimi katılım sertifikası elde ederek, eğitimin kalitesi ile de doğru orantılı olarak butik çikolata atölyesi açma fırsatı elde edecekler
Proje hakkında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Bundan önce hazırlayıp yürüttüğümüz İş’de Kadınlar Projesi kapsamında butik çikolata üretimi ve tanıtımının devamı olarak yazdıkları bu butik çikolata üretim projesinin ne ilk, ne de son olacağını vurguladı.
Eylül ayında, Altınordu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Altınordu Halk Eğitim Merkezi ile de protokol imzalayacağını belirten Başkan Şahin; “Fındığın ve fındık mamullerinin katkı maddesi olarak kullanımı ile de tüketimini destekleyen butik çikolata İlimizde marka haline getirilerek öncelikli olarak Türkiye’de satış ve pazarlanması için çalışmalar gerçekleştirilecektir.” Dedi.
Başkan Şahin; “Ordu Butik Çikolatanın Türkiye’ye açılan kapısı olacaktır. Bir önceki İş’de Kadınlar Projesi kapsamında odamıza kazandırdığımız butik çikolata mutfağını, bundan sonra da sürekli çalıştırarak, bu hedefimiz gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Sadece butik çikolata üretmekle kalmayacağız, aynı zamanda butik çikolatayı daha iyi nasıl tanıtır düşüncesiyle gerekli araştırma çalışmalarına da hız vereceklerini açıkladı.
Bu tür projeler aynı zamanda gençlere istihdam kapısı olmakta olduğunu belirten Başkan Şahin; “Bir önceki proje kapsamında eğitim gören kursiyerlerimizden 2 tanesi şu anda butik çikolata mutfağı kurarak kendilerine gelir kapısı sağlamış durumdadır. Aynı zamanda, İş’de kadınlar Projesinden esinlenen 3 büyük firma çikolata fabrikası kurmayı hedeflerken, 7 kursiyerimiz de evlerinde pasta börek yapar gibi, butik çikolata üretimi yaparak ev gelirine katkı sağlamaktadır. Biz oda olarak Ordu sokaklarını çikolata kokmasını hedeflemiştik, bundan sonra da yeni projelerle bu hedefimizi gerçekleştirme yolunda çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ