Ordu Haber – Ordu Times

Başkan Zengin,Karar verin ya idareci olun yada sendikacı

Başkan Zengin,Karar verin ya idareci olun yada sendikacı
  • GENEL / SAGLIK
  • 29 Eylül 2018
  • Başkan Zengin,Karar verin ya idareci olun yada sendikacı için yorumlar kapalı
  • 813 KEZ OKUNDU

Türk Sağlık -Sen olarak kimsenin Sendikamıza destek olmasını istemedik.Herkesi ve özellikle de Kurum idarecilerinin her sendikaya eşit mesafede olmasını istiyoruz

idareci olmak için sendika yönetimlerinde olmak gerekiyor galiba ilimizde yaşanan bir sendikanın seçim sürecinde Görüyoruzki Ordu da sağlık alanında görev yapan idareciler asıl görevlerini bırakmışlar; sahada boy boy fotoğraf vermeye başlamışlardır .

sendikacılığı soyunmuşlar.Kurumlarda isimleri bizde saklı bazı idareciler tarafından Sendika üyelerimizi vaat,tehdit ve şantaj yöntemi ile istifaya zorlayarak başka bir sendikaya üye olmaları istenmektedir.

Tarafsız olmaları gereken,herkese ve her Sendikaya eşit mesafede olması gereken bu şahıslar maalesef Sendika yönetici ve temsilciliğine soyunmuş ve onlar adına üye yapma yarışına girmişlerdir İşkal ettikleri makamları kullanarak Birim amirleri ve çalışanlara talimatlar vererek Sendikamızdan istifaya ve başka Sendikaya üye olmaya zorlamaktadırlar. Bu yapılanları en ince ayrıntılarıyla biliyoruz ve belgeleri de bizde mevcuttur..
Oysa temel hak ve özgürlüklerin en önemlilerinden biri olan sendikalaşmanın engellenmesi 4688 Sayılı Sendikalar Kanununda ve ceza hukuku kapsamında bir suç. Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) “Sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi” başlıklı 118. maddesine göre “Bir kimseye karşı bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak amacıyla, cebir veya tehdit kullanan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” Yasa sendikal faaliyetlerin engellenmesini de cezai yaptırıma bağlıyor. TCK 118/2’ye göre “Cebir veya tehdit kullanılarak ya da hukuka aykırı başka bir davranışla bir sendikanın faaliyetlerinin engellenmesi halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.”
Türk Sağlık -Sen olarak kimsenin Sendikamıza destek olmasını istemedik.Herkesi ve özellikle de Kurum idarecilerinin her sendikaya eşit mesafede olmasını istiyoruz.Ama Sendikamızı açıkça hedef alan bu idarecilere de asla meydanı boş bırakmayacağımızı göstereceğiz.Bu bir yerlerden talimat alan zatlar Türk Sağlık Senin ve Türkiye Kamu-Senin ne olduğunu ve neler yapabileceğini henüz bilmemektedir.Üyelerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Üyelerimizi sindirmenize asla müsaade etmeyeceğiz.
Herkes işini yapmalıdır.İdareciler Kurumları en iyi şekilde yönetmeye çalışacak,Biz Sendikacılar ise idarecilerinde içinde bulunduğu Kamu Çalışanlarının hakkını savunacağız.Sendikacılık yapmayı herkes tercih edebilir ve bu da en doğal hakkıdır eğer Sendikacılık yapmak istiyorlarsa işkal ettikleri makamları bırakarak Sendikacılık yapacaklar.Eğer koltuklarını bırakamıyorlarsa adam gibi oturup işine baksınlar ve sabrımızı da daha fazla zorlamasınlar.Haddinizi ve sınırınızı aşmayın.

Buradan Sağlık Bakanımza sesleniyoruz:Biz sizlerin bu işlerin içinde olduğunuza inanmak istemiyoruz.Bize Bunu ispat edin ve lütfen emrinizdeki idarecilere sahip çıkınız.Lütfen onlara asıl işlerinin Sendikacılık değil,yöneticilik olduğunu hatırlatın.Lütfen Kurumunuzda Çalışma Barışının Bozulmasına müsaade etmeyin.Lütfen haddini aşanlara Haddini bildirin. Bunu siz yapmazsanız biz Hukuk çerçevesinde yapacağız.

Olayların takipçisiyiz ve İsimleri bizde saklı olan bu idarecilerin kendilerine gelmelerini, adil olmalarını,taraf olmamalarını ve yaptıklarından vazgeçmelerini bekliyoruz.Aksi halde Cumhuriyet Savcılarına ne Teftiş Kuruluna Suç duyurusunda bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz.Türk Sağlık Sen olarak meydanı kötü niyetlilere bırakmadık,bundan sonra da bırakmayacağız

Fatih Galender ZENGİN
Türk Sağlık -Sen Ordu Şube Baskanı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ