Ordu Haber – Ordu Times

Başkan Tekintaş, İnşallah Geleceğimiz Çok Daha İyi Olacak

Başkan Tekintaş, İnşallah Geleceğimiz Çok Daha İyi Olacak
  • GENEL / SİYASET
  • 27 Temmuz 2018
  • Başkan Tekintaş, İnşallah Geleceğimiz Çok Daha İyi Olacak için yorumlar kapalı
  • 246 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi tarafından yapılan Akkese-Teyneli bağlantı yolu sıcak asfalt çalışması ve YİKOP işbirliği ile Teyneli Mahallesinde hayata geçirilen sıcak asfalt çalışmaları düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Altınordu Belediyesi ulaşım alanında birbirinden önemli hizmetlere imza atmaya devam ediyor. Şehrin birçok mahallesinde çalışmalarına devam eden Altınordu Belediyesi dış mahallelerde de etkin bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda Altınordu Belediyesi yıllardır yapılamayan Teyneli ve Akkese bağlantı yolunu sıcak asfalt ile buluşturdu.

Altınordu Belediyesi bunun yanı sıra kurum ve kuruluşlar ile yaptığı işbirliği çalışmaları ile de adından sıkça söz ettiriyor. Bu çerçevede Ordu Valiliği ile işbirliği yapan Altınordu Belediyesi YİKOP aracılığı ile Teyneli Mahallesi Yalak Sokak’ta sıcak asfalt çalışması gerçekleştirerek milletin hizmetine sundu.

Tüm bu çalışmaların hizmete alınması dolayısıyla Altıordu Belediyesi tarafından Teyneli-Akkese bağlantı yolu üzerinde açılış programı düzenlendi. Düzenlenen törene Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daire müdürleri, birim müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 BAŞKAN TEKİNTAŞ: “ÇİZME GİYİLEREK GEÇİLEN YOLLAR SICAK ASFALT OLDU”

Programın açılış konuşmasını yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu için gecelerini gündüze katarak çalıştıklarını söyledi. Yapılan sıcak asfalt çalışması ile Teyneli-Akkese arasında çok konforlu ve güvenli bir yol inşa ettiklerini ifade eden Başkan Tekintaş, “Teyneli-Akkese bağlantı yolunda geçmişte çizme ile geçmek zorunda kalınırdı.  Şimdi ise Teyneli Yalak Sokak, Çavuşlar Şalale, Abtioğlu Mahallesi, Karahisaroğlu Mahallesi ve Orta Sokakta yaklaşık 6 km’lik alanı hem istinat duvarlarıyla hem çevre düzeniyle hem de sıcak asfaltıyla çok konforlu bir hale getirdik. Yapılan bu çalışmalar sonrasında artık 10 dakika gibi kısa süre içerisinde tüm mahalleleri gezme imkanı buluyoruz. Akkese ve Teyneli Mahallelerinde yaptığımız çalışmalarda toplam 3 km taş duvar yaptık ve taş duvar yaptığımız bu alanda 4.5 km’lik sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik. İnşallah geleceğimiz çok daha iyi olacak. 92 Mahallemizde bu işlemleri aralıksız sürdürüyoruz. Bu çalışmaların yapılmasında bize destek veren tüm mahalle sakinlerimize, muhtarlarımıza, meclis üyelerimize, kurum ve kuruluşlara, Ordu Valiliğimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yapılan çalışmaların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KAYMAKAM ERTEN: “YAPILAN HİZMETLERİN KALİTESİ BİZLERİ SEVİNDİRİYOR”

Yapılan açılış töreninde söz alan Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, gerçekleştirilen hizmetlerin önemine vurgu yaptı. Altınordu Belediyesi’nin tüm mahallelere çok önemli çalışmalar yaptığını ve genel yönetimlerle işbirliğinde örnek bir belediye olduğunu ifade eden Erten, “Akkese ve Teyneli Mahallemizde çok özel ve çok güzel bir hizmetin açılışında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Yapılan hizmetlerin kalitesi de bizleri oldukça sevindiriyor. 2014 yılında Ordu özel bir kanuni düzenleme ile büyükşehir oldu. Bu çerçevede yeni kurulan Altınordu Belediyemiz başarılı bir yönetim sergileyerek ve kaynakları iyi kullanarak çok doğru tercihlerle Altınordumuzun tüm mahallelerine çok güzel hizmetler vermeye devam ediyor. Bugün yapılan hizmette çok özel hizmetlerden bir tanesi. Bu yol çok uzun yıllar herhangi bir tamirat olmadan varlığı sürdürecektir. Belediyemiz sadece alt yapı ile çalışmıyor genel yönetimle de çok iyi işbirliği yapıyor. Bu anlayış çok doğru bir anlayış. Genel yönetim ile yerel yönetimin işbirliği çok önemli ve Altınordu’da bunun en büyük örneklerinin başında geliyor. Bundan dolayı bir başarı var ve ben bu başarının artarak devam edeceğini düşünüyorum. Yapılan hizmetlerin vatandaşımıza hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

MUHTARLARDAN BAŞKAN TEKİNTAŞ’A TEŞEKKÜR

Ayrıca Akkese Muhtarı İlder Özyurt ve Teyneli Muhtarı İsmail Karadağ’da birer konuşma yaparak mahallelerine yapılan yatırımlar dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler. Yapılan konuşmaların ardından yapımı tamamlan sıcak asfalt yol, açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından vatandaşların hizmetine sunuldu.

 VATANDAŞLAR YAPILAN ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Akkese-Teyneli bağlantı yolunda yapılan sıcak asfalt ve Teyneli Mahallesinin bazı sokaklarında gerçekleştirilen çalışmalardan mahalle sakinleri oldukça memnun kaldı. Yıllardır sıkıntı yaşadıkları yolların sıcak asfalt ile buluşmasının kendilerini çok mutlu ettiğinin altını çizen vatandaşlar yolların konfora kavuşması dolayısıyla Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’a ve emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Düzenlen açılış töreni kurdele kesiminin ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve protokol üyelerinin Teyneli Mahallesi Yalak Sokak’ta yapılan asfalt çalışmasının gezilmesinin ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ