Ordu Haber – Ordu Times

Başkan Tekintaş, Bugün Hatırlamaktan Ziyade Bir Şeyler Yapmanın Günü

Başkan Tekintaş, Bugün Hatırlamaktan Ziyade Bir Şeyler Yapmanın Günü
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT / ORDU HABERLERİ
  • 03 Aralık 2018
  • Başkan Tekintaş, Bugün Hatırlamaktan Ziyade Bir Şeyler Yapmanın Günü için yorumlar kapalı
  • 248 KEZ OKUNDU

Altınordu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sınıfı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde düzenlenen törenle açıldı. Programda bir konuşma gerçekleştiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş, “Bugün hatırlamaktan ziyade bir şeyler yapmanın günüdür. Bu kapsamda farkındalık elde edebilmek için inşa edilmiş olan rehabilitasyon merkezi bizim için önemli bir yatırım” dedi.

Özel öğrencilerin zeybek gösterisi ve mini konserinin de sunulduğu açılışa Vali Yardımcısı Adem Öztürk, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Celal Tezcan, Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, Karlıbel Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Karlıbel, Levent Karlıbel, daire müdürleri ve davetliler katıldı.

“BUGÜN HATIRLAMAKTAN ZİYADE BİR ŞEYLER YAPMANIN GÜNÜ”

Hepimizin birer engelli adayı olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tekintaş, “Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için hak ettiği değeri vermeli, sevgiyle yaklaşmalı, başarıları için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Bugün hatırlamaktan ziyade bir şeyler yapmanın günüdür. Bu güzel okulda farkındalık elde edebilmek için inşa edilmiş rehabilitasyon merkezi bizim için önemli. Bu özel günde burayı hizmete sunmak çok güzel bir duygu. Karlıbel ailesine teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

“87 ÖĞRENCİYE EĞİTİM VERİLİYOR”

Altınordu Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun 1990 yılında “Öğretebilir Çocuklar” adıyla eğitime başladığını söyleyen Okul Müdürü Necmettin Güney, “Altınordu Özel Eğitim Uygulama Okulları, okul öncesinden başlayarak doğal eğitim çağındaki ağır ve orta düzeydeki zihinsel yetersizliği olan toplam 87 öğrenciye öz bakım ve günlük yaşam becerileriyle, işlevsel akademik becerileri geliştirmeye ve topluma uyum sağlamaya yönelik toplam 3 kademede eğitim veriyor” diye konuştu.

“FARKINDALIK YARATIYORUZ”

Ergin Karlıbel Bilgi Vakfı adına konuşan Levent Karlıbel ise “Bir farkındalık yaratarak burada bir okul olduğunu, fedakâr öğretmenler olduğunu ve güzel şeyler yapıldığını sizlere gösterelim, bizim de bu vefakâr insanlara ve öğrencilere bir katkımız olsun istedik. Hem de annemizin bir arzusunu yerine getirmiş olduk. Eğitime olan katkımız 28 yıldan bu yana olduğu gibi devam edecektir” şeklinde konuştu.

” YATIRIMLARIN EN İYİSİ EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR”

Tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlayan Vali Yardımcısı Adem Öztürk, “Yatırımların en iyisi en karlısı eğitime yapılan yatırımdır. Bu yatırım diğer iş adamlarına da örnek oluşturuyor. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile birlikte güzel hizmetleri sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından protokol tarafından kurdele kesilerek hizmete açılan Lebibe Karlıbel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Sınıfı gezildi.

Ordu haber, Ordu haberleri, Ordu Gazete, Ordu belediyesi, Ordu valiliği, Altınordu belediyesi, Orduspor, Ordu spor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ