Ordu Haber – Ordu Times

ALTINORDU’DA ÖĞRETMENLER ARASI HATIRA YAZMA YARIŞMASI

ALTINORDU’DA ÖĞRETMENLER ARASI HATIRA YAZMA YARIŞMASI
  • EĞİTİM
  • 15 Ekim 2020
  • ALTINORDU’DA ÖĞRETMENLER ARASI HATIRA YAZMA YARIŞMASI için yorumlar kapalı
  • 420 KEZ OKUNDU

Ordu Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, ilçe sınırları içerisinde resmi ve özel okullarda eğitim öğretim hizmetleri sınıfında fiilen görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticiler arasında yaşadıklarını birbirleri ile paylaşmaları amacıyla Öğretmenler Arası Hatıra Yazma Yarışması “Unutmadım Unutulsun İstemedim”
Yarışması düzenledi.

YARIŞMA KATILIM ŞARTLARI

1. Yarışmaya Altınordu İlçe Milli Eğitime bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda, eğitim öğretim hizmetleri sınıfında fiilen görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticiler katılabileceklerdir.

2. Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu’nda belirtilen Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

3. Yarışmaya başvuru yapanlar eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, A-4 kâğıt boyutu ebadında, Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde, sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk, her satır arası 1,5 nk ve en fazla 2 (iki) sayfa olacak şekilde Word formatında hazırlayıp ıslak imzalı görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

4. Yarışmaya öğretmenler en fazla bir eserle katılacaktır.

5. Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

6. İnceleme ve değerlendirme komisyonu üyeleri yarışmaya katılamazlar.

7. Yarışmaya gönderilen eserlerin yayın hakkı Altınordu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünde olacak yayımlandığı takdirde eser sahibine herhangi bir telif ödenmeyecektir.

8. Başvurusunu tamamlayan her katılımcı şartnamedeki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

1.Başvuru sahiplerinin eserlerini okul/kurum müdürlüklerine teslim etmesi: 09.11.2020

2.Okul müdürlüklerinin başvuru yapılan eserleri ilçe millî eğitim müdürlerine göndereceği son tarih: 13.11.2020

3.İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünün eserleri değerlendirmesi ve dereceye giren eserlerin ve sahiplerinin ilanı:19.11.2020

4.Ödül töreni:24 Kasım2020

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ