Ordu Haber – Ordu Times Ordunun Haber Zamanı

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN TOPLUMSAL FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN TOPLUMSAL FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
  • GÜNDEM
  • 08 Mart 2021
  • ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN TOPLUMSAL FARKINDALIK ETKİNLİĞİ için yorumlar kapalı
  • 332 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle çok sayıda kurum ve kuruluşlarda bulunan kadınların gününü kutladı.

Tarihin her döneminde fedakârlığın, sevginin ve emeğin simgesi olan kadınların, ailenin sarsılmaz kalesi olduğunu ifade eden Başkan Tören, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, iş hayatında ve toplumsal hayatın içinde hem emek yönlü hem temsil yönlü hem de üretim yönlü görev yapan kadınların şahsında tüm kadınların gününü kutladı.

Bu kapsamda Altınordu Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü tarafından ilçede tüm basın kuruluşlarında görev yapan ‘Kadın Çalışanlara ve Gazetecilere, kadın derneklerinin tamamına, kadın konuk evi ve huzur evinde bulunan kadınlara, kadın muhtarlara, kadın belediye meclis üyelerine, Belediye Başkanı Aşkın Tören adına çiçek ve hediye takdiminde bulunuldu.

Başkan Tören, Altınordu Belediyesi tarafından kurulan ‘Üretici Kadın Kooperatifi’nin üyelerini, Altınordu’da kurum müdürü olarak görev yapan Altınordu İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Emine Kurucu ile Altınordu İlçe Sağlık Müdürü Dr. Sedanur Yıldız’ı da unutmadı. Başkan Aşkın Tören adına çiçekler ve hediyeler şehrin dört bir yanındaki kadınlara ulaştırıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Başkan Tören, “Hayatımıza emekleriyle anlam katan kadınlarımızı bu özel günlerinde unutmadığımızı göstermek adına kendilerine çiçek ve hediye paketi takdim ederek kadınlar gününü kutladık” dedi.

Kadınların, Türk toplumunda önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Aşkın Tören; “Toplumun temel taşı olan ailenin, temel taşı hiç şüphesiz kadınlardır. Toplumsal yaşamın her kademesinde ve her zaman önemli roller üstlenen kadınlarımız, üstün fedakârlık duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkenin her açıdan kalkınmasında büyük bir payın sahibi olmuşlardır. Bu vesileyle, vatanımızın birliği ve bütünlüğü için gözünü kırpmadan can veren şehitlerimizin eşleri ve anneleri başta olmak üzere, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ