Ordu Haber – Ordu Times

ALTINORDU BELEDİYESİ YAZ FUTBOL VE KALECİ OKULU’NDA GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR

ALTINORDU BELEDİYESİ YAZ FUTBOL VE KALECİ OKULU’NDA GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR
  • GENEL / SPOR
  • 04 Temmuz 2018
  • ALTINORDU BELEDİYESİ YAZ FUTBOL VE KALECİ OKULU’NDA GELECEĞİN SPORCULARI YETİŞİYOR için yorumlar kapalı
  • 497 KEZ OKUNDU

Ordu’da yetenekli sporcuların keşfedilmesi ve çocukların spora yönlendirilmesi için açılan Altınordu Belediyesi Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nda geleceğin sporcuları yetişiyor.

Altınordu Belediyesi, çocukların yaz tatilini iyi değerlendirmesi, futbola ilgisi olanların keşfedilmesi için geçmiş yıllarda uygulamaya koyduğu Yaz Futbol ve Kaleci Okulu çalışmalarına bu yılda devam ediyor. Yaklaşık 45 gün süren ve Karşıyaka’da bulunan Fatih Sultan Mehmet Tesisleri’nde gerçekleşen Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’na çocukların ilgisi de oldukça yoğun oldu. Çeşitli yaş gruplarında 350 çocuğun katıldığı Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nda başarılı olan birçok sporcuya ise lisans çıkarılacak.

BAŞKAN TEKİNTAŞ, MİNİK SPORCULAR İLE BİR ARAYA GELDİ

Çeşitli yaş gruplarında çocukların katılımı ile gerçekleşen ve çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nu ziyaret eden Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Altınordu Belediyespor yöneticileri Erkan Türkmen, Yusuf Uygun, Cihan Erken ve Hasan Öztaş minik futbolcular ile bir araya geldi. A Takım Teknik Direktörü Ergin Döner ve Altyapı antrönerleri nezaretinde gerçekleşen antrenmanları izleyen Başkan Tekintaş, burada yaptığı açıklamada spor ahlakının ön plana çıktığı, çocukların sokaktaki olumsuz olaylardan uzaklaştığı Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nda başarılı sporcuların yetiştirildiğini söyledi.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “YAZ FUTBOL OKULU ALTINORDU BELEDİYESİ’NİN ÇOK ÖZEL PROJELERİNDEN BİR TANESİ”

Altınordu Belediyesi Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’nun Altınordu Belediyesi’nin çok özel projelerinden bir tanesi olduğunu ifade eden Başkan Tekintaş, çocukları sokaktaki olumsuz olaylardan uzaklaştırdıklarını ve hayallerini gerçekleştirmeleri adına mücadele verdiklerini belirtti. Yaz Futbol ve Kaleci Okulu kapsamında çocukların ve ailelerin mutlu olduğunu dile getiren Başkan Tekintaş, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmeleri için mücadele ediyoruz. Kendini sporcu olmaya aday olarak gören 350 çocuğumuzun cıvıl cıvıl ortamda, antrenörler eşliğinde ve her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı bir ortamda Yaz Futbol Okulu’nda buluşması Altınordu Belediyesi için çok özel bir proje. Bu proje de en önemli husus, çocuklarımızı sokaktaki olumsuz olaylardan kurtarabilecek özel bir çalışmanın içerisindeyiz. Bu proje çok güzel bir şekilde devam ediyor. Hem kaynaşmalar yaşanıyor hem arkadaşlık ilişkileri artıyor ve en önemlisi de kendini gelecekte futbolcu görmeyi arzu eden çocuklarımız içinde çok önemli bir gelişim yaşanmış oluyor. Biz bu Yaz Futbol Okulu’nun en iyi şekilde, kazasız atlatmayı diliyorum. Aileler mutlu, bizler mutluyuz, dolayısıyla buradan güzel bir netice alarak Yaz Futbol Okulu’muz sona ermiş olacak” dedi.

AİLELER YAZ FUTBOL VE KALECİ OKULU’NDAN MEMNUN

Altınordu Belediyesi Yaz Futbol ve Kaleci Okulu’na çocuklarını kayıt yaptıran aileler, evlatlarının antrenmanlarını yerinde takip ediyor. Yapılan yaz okulu ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktaran aileler, Altınordu Belediyesi’nin geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda çok verimli bir uygulamaya imza attığını kaydettiler. Çocukların yeteneklerini ortaya koymaları açısından okulun önemli bir görev üstlendiğini vurgulayan aileler çocuklarının da oldukça mutlu olduklarını sözlerine eklediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ