Ordu Haber – Ordu Times

ADIGÜZEL, ŞİDDETLİ DOLU YAĞIŞI ÜRETİCİYİ VURDU

ADIGÜZEL, ŞİDDETLİ DOLU YAĞIŞI ÜRETİCİYİ VURDU
  • EKONOMİ / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 23 Mayıs 2019
  • ADIGÜZEL, ŞİDDETLİ DOLU YAĞIŞI ÜRETİCİYİ VURDU için yorumlar kapalı
  • 448 KEZ OKUNDU

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel Ordu’nun kimi ilçelerinde etkili olan şiddetli dolu yağışının bir afet niteliğinde olduğunu belirtti. Adıgüzel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün yağan şiddetli dolu yağışı ağırlıklı olarak Gürgentepe İlçesi Tepeköy, Okçabel, Muratçık, Cumhuriyet, Akmescit ve Ağızlar mahalleleri; Çatalpınar İlçesi Sayacatürk, Ortamahalle ile Gölköy İlçesi Sarıca ve Damarlı mahallelerinde ve Korgan ve Kumru’nun bazı mahallerinde etkili olmuştur. Özellikle bu on mahallede ceviz büyüklüğünde şiddetli dolu yağışı özellikle fındık ve meyve-sebze bahçelerinde ciddi zararlara yol açmıştır.

Gürgentepe’deki ilk gözlemlere göre ürün kaybı %80-90’ları bulmaktadır. Üretici açısından afet niteliğinde olan bu dolu yağışının yol açtığı kayıplar hasar tespit çalışmaları ile daha net tespit edilecektir.

Ziraat odaları, mahalle muhtarları ve vatandaşlarımızla yakın temasımız sürmektedir. Devletimizin tüm imkânlarının seferber edilerek, vatandaşlarımızın zararının en aza indirilmesi noktasında takibimiz devam etmektedir.

Ayrıca, şiddetli yağışlar aralıklarla devam ettiğinden heyelan bölgelerindeki vatandaşlarımızın dikkatli olmasında yarar vardır.

Tüm Ordulu hemşerilerimize geçmiş olsun diyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ